برجام

همراهی انگلیس با صهیونیست‌ها؛

ایران در مذاکرات جدی نیست یا آمریکا؟

دور جدید مذاکرات هسته‌ای ایران و کشورهای ۱+۴ در حالی امروز با ترکیب جدید تیم مذاکره کننده ایرانی آغاز می‌شود که شاهد همراهی انگلیس با رژیم صهیونیستی دشمن شماره یک ایران برای شکست مذاکرات هستیم.
1400-9-8 22:42

آمریکا فکر نکند که با آشوب چند نفر می‌تواند برگ برنده در مذاکرات داشته باشد

عضو هیأت رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: سروصدا و ایجاد ناآرامی توسط عده‌ای معدود نمی‌تواند ایران مقتدر را با مشکل مواجه کند.
1400-9-8 19:54
جهت تاثیر کنار رفتن تفکر برجامی بر احیای شورای عالی فضایی را بررسی می‌کند

خیزش دوباره صنعت فضایی کشور در دولت رئیسی/ هوافضا سومین صنعت اقتدار ساز در جهان است / لزوم تدوین برنامه جامع و پرهیز از نگاه بخشی/ چگونه صنعت فضایی به حل بحران آب کمک می‌کند؟

مخالفت کشورهای طرف مذاکرات هسته‌ای با پیشرفت ایران در حوزه فناوری هوافضا از عوامل تعطیلی شورای عالی فضایی بود اما با کنار رفتن تفکر برجامی روحانی و آمدن رئیسی، صنعت فضایی کشور خیزشی دوباره گرفته است.
1400-9-8 13:00

استقبال سبز بازار بورس از مذاکرات

بورس در اولین واکنش خود به برگزاری مذاکرات برجام رشد کرد. شاخص کل با بیش از ۱۰۰۰ واحد مثبت در کانال یک میلیون و ۳۶۹ هزار واحد قرار گرفت.
1400-9-8 11:25
سی ان ان:

تاکیدایران بر رفع کامل تحریمها/هنوز زمان برای توافق وجود دارد

شبکه خبری سی ان ان آمریکا در گزارشی درباره مذاکرات وین با بیان اینکه دولت ایران تیم جدیدی از مذاکره کنندگان را به وین فرستاده که بر لزوم رفع کامل تحریم های آمریکا تاکید کرده اند، نوشت که هنوز زمان برای رسیدن به توافق با ایران وجود دارد.
1400-9-7 23:09

علی باقری: مردم ایران به برجام بی‌اعتمادند

معاون سیاسی وزیر خارجه جمهوری اسلامی ایران در مقاله‌ای در روزنامه انگلیسی «فایننشال‌تایمز» تصریح کرد که تمامی‌ طرف‌های برجام باید به این توافق پایبند بوده و غرب برای هرگونه نقض مفاد برجام تاوان بدهد.
1400-9-7 17:55
اعتراض چین به آمریکا در حمایت از کشورمان

چرا استرالیا باید اورانیوم ۹۰ درصد داشته باشد اما ایران نه؟

هیات چین در سازمان‌های بین المللی با انتقاد از مواضع دوگانه آمریکا گفته چرا ایران نمی‌تواند اورانیوم غنی شده بالای 3.7 درصد تولید کند، اما آمریکا و انگلیس مواد ساخت سلاح اتمی با غنای بالا به استرالیا منتقل می‌کنند.
1400-9-6 19:01
پیشنهادهای مجید شاکری، پژوهشگر اقتصاد سیاسی به تیم مذاکره‌کننده

پیوست اقتصادی مذاکرات هسته‌ای چه باشد؟/ اصلاً افتخار نیست که تیم ایرانی کم تعداد باشد

بعد خارجی اقتصاد ایران راه‌حل‌هایی دارد که شامل مذاکره کردن با آمریکا و رسیدن به حدی از کنترل تنش با آمریکا است. این راه‌حل‌ها شامل حدی از کنترل تنش با آمریکا اعم از مذاکره با آمریکا به‌معنای برجام و... نیست. این دو دسته راه‌حل مستقلا امکان حیات دارند و هر دو مهمند ولیکن مکمل یکدیگر هستند.
1400-9-6 18:13
کمالوندی:

خیلی امیدوار بودیم با گروسی به یک متن مشترک برسیم، اما نشد

سخنگوی سازمان انرژی اتمی درباره سفر رافائل گروسی، به تهران گفت که مذاکرات مفصلی داشتیم و امیدوار بودیم تا آخرین تا آخرین لحظه به متن مشترک برسیم. تا آخرین لحظه هم تلاش کردیم اما نشد.
1400-9-6 13:36
رئیس سازمان انرژی اتمی:

خارج شده از برجام، درباره تاسیسات کرج اظهار نظر نکند

رئیس سازمان انرژی اتمی گفت: تاسیسات کرج مرتبط با موضوع برجام است و آنهایی که در برجام بیتعهدی کرده و از آن خارج شده‌اند حق اظهارنظر درباره آن را ندارند.
1400-9-6 08:14

چرا شوک ارزی بعید است؟ ریسک بالای خرید هیجانی دلار در روزهای پیش رو

بررسی عوامل موثر در بازار آزاد ارز نشان می دهد، احتمال تثبیت شرایط و کاهش نرخ‌ها بسیار بیشتر از وقوع یک شوک ارزی دیگر است. در صورت تحقق این سناریو افراد غیر مطلع که به صورت هیجانی قصد ورود به بازار ارز را دارند، ممکن است با ضررهای جدی روبه رو شوند.
1400-9-5 11:53
اذعان مقام ارشد نظامی آمریکا:

موشک های ایران دقیق هستند

رئیس ستاد فرماندهی مرکزی آمریکا (سنتکام) اذعان کرد ایران نشان داده است که موشک هایش دارای توان اثبات شده ای برای حمله دقیق به اهداف دارند.
1400-9-3 23:10
در گفتگو با رسانه انگلیسی زبان صداوسیما مطرح شد؛

گروسی: آژانس هیچ ظرفیتی برای کنترل درز اطلاعات ندارد/ آژانس اصراری بر نظارت فراتر از NPT ندارد اما برجام دارد/ آژانس درباره اسرائیل موضع گیری نمیکند/ ارتباطی بین خرابکاری‌های هسته‌ای و اطلاعات آژانس وجود ندارد

رافائل گروسی مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در مصاحبه اختصاصی با شبکه «پرس‌تی‌وی» درباره درز اطلاعات محرمانه از این نهاد بین‌المللی اعلام کرد آژانس هیچ ظرفیتی برای کنترل این موضوع ندارد.
1400-9-3 12:44
گزافه گویی وزیر خارجه بحرین:

ایران هسته‌ای فاجعه بار خواهد بود

وزیر امور خارجه بحرین در مصاحبه‌ای به اتهام‌پراکنی علیه برنامه صلح‌آمیز هسته‌ای ایران پرداخت و مدعی شد رسیدن ایران به جایگاه دارای سلاح اتمی قطعاً تحولی فاجعه‌بار خواهد بود.
1400-9-3 11:22
روزنامه آمریکایی «نیویورک تایمز» فاش کرد

هشدار آمریکا به اسرائیل درباره نتیجه معکوس خرابکاری علیه برنامه هسته‌ای ایران

به گزارش روزنامه آمریکایی، مقام‌های این کشور به رژیم صهیونیستی هشدار داده‌اند حملات به تأسیسات هسته‌ای ایران «غیرسازنده» بوده و سبب تسریع برنامه هسته‌ای ایران شده است.
1400-9-1 16:50