طرح صیانت

طرح نظام تنظیم مقررات خدمات فضای مجازی نام طرحی است که توسط نمایندگان دوره یازدهم مجلس در حال بررسی است. این طرح در یازدهمین نشست کمیسیون مشترک طرح حمایت از حقوق کاربران و خدمات پایه کاربردی فضای مجازی(موسوم به طرح صیانت) مطرح و ملاک عمل نمایندگان قرار گرفت.

روابط عمومی مجلس:

رد مصوبه مجلس درباره طرح صیانت در مجمع تشخیص صحت ندارد

از ساعاتی پیش مطلبی مبنی بر رد مصوبه مجلس درباره طرح صیانت در مجمع تشخیص مصلحت نظام در فضای مجازی منتشر شده که روابط عمومی مجلس این خبر را تکذییب کرد.
1401-4-16 08:52
نایب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس:

جمع‌ بندی طرح صیانت تا پایان سال/ فرار مغزها را زیاد سخت نگیریم!

نایب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت: طرح صیانت به احتمال زیاد تا پایان سال به نتیجه و جمع‌بندی می‌رسد.
1401-4-6 16:39
روابط عمومی مرکز ملی فضای مجازی:

ارجاع طرح صیانت به شورای عالی فضای مجازی تکذیب شد / قالیباف صرفا درخواست محورها و سیاست های مد نظر شورا را کرده است/ طرح همچنان در مجلس بررسی خواهد شد

با توجه به درخواست مجلس از شورای عالی فضای مجازی، صرفا محورها و سیاست های مد نظر در زمینه قانون گذاری به مجلس ارایه خواهد شد و متن طرح صیانت که در حال حاضر در مجلس در حال بررسی است، به این شورا ارجاع داده نشده است.
1401-1-29 15:07
آیا کشور ناظری بر مطبوعات دارد؟

7 دروغی که مخالفان طرح صیانت می‌گویند

در پی انتشار مطلب دروغ تجارت نیوز در مورد طرح صیانت یکی از فعالین رسانه نوشت: آیا این مملکت قوه قضائیه، پلیس فتا، دادسرای رسانه، هیات نظارت بر مطبوعات دارد؟
1401-1-27 16:20
دبیر شورای عالی فضای مجازی:

رئیس مجلس طرح صیانت را به شورای عالی فضای مجازی فرستاد

دبیر شورای عالی فضای مجازی، گفت: رئیس مجلس، در نامه‌ای به رئیس شورای عالی فضای مجازی درخواست کرده که دولت و شورای عالی فضای مجازی سیاست‌های کلان مربوط به فضای مجازی را مشخص کنند.
1401-1-27 15:09
طی نامه‌ای مطرح شد؛

اعتراض هیئت رئیسه کمیسیون مشترک طرح صیانت به قالیباف/ توقف کار صحن مجلس با کمیسیون جانشین آن در مجلس نظام قانون گذاری را تهدید می‌کند

هیئت رئیسه کمیسیون مشترک طرح نظام تنظیم مقررات خدمات فضای مجازی در نامه‌ای به قالیباف به تشریح جزئیات فعالیت کمیسیون مشترک پرداختند.
1401-1-23 16:19
اخبار ضدونقیض از مجلس

طرح «صیانت» به صحن علنی بازگردانده شد؟ / سلیمی: طرح در کمیسیون مشترک جدید به صورت عادی بررسی و در صحن به رای گذاشته می‌شود/ تقی پور: مجلس به ادامه بررسی طرح صیانت در کمیسیون مشترک رأی داد

درحالی که گفته می شد مجلس با درخواست جمعی از نمایندگان برای لغو بررسی طرح نظام تنظیم مقررات خدمات فضای مجازی بر اساس اصل ۸۵ قانونی اساسی موافقت کرده است اما برخی نمایندگان روایت دیگری از این موضوع را مطرح کردند.
1401-1-22 11:40
گفتگو با تقی پور انوری نماینده مردم تهران در مجلس

مردم حق دارند جبهه بگیرند، چون شفاف سازی نشد/ اظهارات بعضی نمایندگان مردم را عصبی‌تر می‌کند

تقی پور انوری گفت: جالب است بدانید هیچ وقت کلمه صیانت در عنوان هیچ یک از نسخه ها وجود نداشته و ندارد و دشمن عمداً این کلمه را برای این طرحِ پیشرفته انتخاب و تبلیغ کرد تا بعداً «یعنی اینروزها» از آن سوء استفاده کند.
1401-1-21 08:05
یادداشت تفصیلی و تحلیلی یکی از طراحان؛

صفر تا صد ماجرای طرح حمایت از کاربران فضای مجازی چیست؟/ ریشه شبهه بستن اینترنت و مسدودسازی شبکه های اجتماعی / به متخصصان گفتند اگر از طرح دفاع کنید، آبرویتان می‌رود

در نسخه نهایی طرح حمایت، اثری از برخوردهای چکشی و اعمال فیلتر بدون وجود جایگزین مناسب و بدون تدبیر و بی‌توجه به زندگی مردم نیست. دغدغه این نسخه اساساً اصلاح نظام حکمرانی کشور و توسعه خدمات فضای مجازی است.
1401-1-15 16:00
دبیر شورای عالی فضای مجازی در پاسخ به جهت:

در تدوین طرح صیانت همکاری داشتیم/ بهتر است طرح تنظیم مقررات محقق شود

فیروزآبادی با تأکید مجدد بر همکاری در بررسی زوایای مختلف طرح صیانت گفت: ما همین الان هم همکاری می‌کنیم اگر مجلس تصمیم بگیرد این طرح را به تصویب برساند.
1401-1-8 15:50
نوروزی در گفتگو با جهت مطرح کرد:

مطالبه رهبری از مجلس، قانون‌گذاری درباره فضای مجازی است/ بررسی طرح صیانت کار صحن علنی نیست، باید به یک گروه متخصص سپرد

نماینده مردم علی‌آباد کتول با اشاره تصویب کلیات طرح صیانت در کمیسیون مشترک گفت: اکنون نمایندگان تقاضا دارند که این طرح به صحن علنی مجلس برگردد درحالی‌که این کار صحن نیست و کار گروهی ویژه و متخصص است.
1400-12-25 08:43

فیلم/ فیروزآبادی: با طرح صیانت موافق هستم

اصلاح‌طلبان با تقطیع سخنان دبیر شورای عالی فضای مجازی قصد داشتند افکار عمومی را فریب داده و دبیر را مخالف طرح صیانت نشان دهند اما چرا فیروزآبادی در تلویزیون حقیقت را نمی‌گوید؟
1400-12-24 16:08

فیلم/ توضیحاتی درباره طرح صیانت که تا به حال نشنیده‌اید!

احمدکارآمد مدیر مسئول جهت‌ پرس در تبیین طرح صیانت در اتاق کلاب هاوس خبرآنلاین توضیحاتی در رابطه با این طرح گفت که شاید تا به حال نشنیده باشید!
1400-12-24 16:06
فلاحی در گفتگو با جهت مطرح کرد:

اگر شورای عالی کافی بود، چرا رهبری از عدم مدیریت فضای مجازی گله کردند؟/ بحث ضابطه‌مندی است نه محدودسازی/ طرح صیانت جامع نیست اما ضروری است

نماینده مردم همدان در مجلس گفت: بحث ضابطه‌مند کردن فضای مجازی در میان است لذا نه کسب‌وکارها در این خصوص آسیب می‌بینند، نه بحث محدودسازی در این طرح وجود دارد.
1400-12-23 08:06

فیلم/ اعتراف فیروزآبادی به لزوم تصویب طرح صیانت/ بندبند طرح موجود حاصل تلاش مرکز ملی و دولت و مجلس است/ مخالفان طرح، سواد کافی را ندارند!

فیروزآبادی گفت: طرح تنظیم مقررات(طرح صیانت) نیاز کشور و بند بند آن نتیجه کار کارشناسی و تلاش مرکز ملی و دولت و مجلس است.
1400-12-22 15:23