شناسه: 36608
ایران هم جلو ذائقه‌سازی کاذب شبکه‌های اجتماعی را می‌گیرد؟

قانون زیبایی بدون روتوش در نروژ / سلبریتی‌ها در نروژ حق آرایش کردن ندارند/ شبکه‌های اجتماعی باعث افسردگی می‌شوند

اخیرا در نروژ قانونی وضع شد که همه سلبریتی ها و اینفلوئنسرها باید عکس‌هایشان را بدون ادیت و روتوش و طبیعی در شبکه‌های اجتماعی منتشر کنند.
به گزارش جهت پرس، 

پنج روز پیش در نروژ قانونی وضع شد که ازین به بعد همه سلبریتی ها، اینفلوئنسرها و واینرها یا به زبان خودمانی ترش همه کسانی که برای خودشان فالوئری در اینستاگرام و اسنپ چت و یوتیوب دست و پا کرده اند باید عکس های شان را بدون ادیت و روتوش و نچرال بارگذاری کنند یا اگر صورتی را با نرم افزار خوشگل میکنند، لبی را پروتز میکنند، کمری را باریک میکنند و پوستی را صاف تحویل مخاطب می دهند و در یک کلمه خودشان را زیبا می کنند #باید عکس بدون روتوش همان تصویر زیبا شده را به همراه همان عکس به مخاطب نشان دهند. در غیر اینصورت ابتدا باید جریمه نقدی بدهند و بعد بروند زندان! می دانید چرا؟
به استناد همان مقاله در کشور آزاد نروژ که مردمش دومین درامد سرانه بالا را در دنیا دریافت می کنند، انتشار این تصاویر موجب #اضطراب، #افسردگی و پایین آمدن #اعتماد_به_نفس مخاطبین می شود. می دانید چرا؟
چون وقتی مخاطب منفعل و بی دفاع (بزرگ و کوچک هم ندارد!) عکس های پرطمطراق و دلبرانه آقای خوشتیپ یا خانم جذابی را می بیند، باید کوهی از #اضطراب را تحمل کند تا به استانداردهای تحمیلی #زیبایی بیرون آمده از همین عکس ها برسد! حساب کنید چند میلیون پسر، دختر، مرد یا زن در سراسر دنیا چنین رنجی را برای رسیدن به این شاخصه های کاذب زیبایی تحمل می‌کنند تا سبد فالوئر این افراد سنگین تر شود و پول بیشتری به جیب بزنند.
ای کاش مدیریت فرهنگی ماهم می ایستاد جلوی کسانی که کاخ خوشبختی شان را رو روی اعتماد بنفس خورد شده فالوئرهای از همه جا بی خبر و روی مشکلات روحی و جسمی دختران و پسران نوجوان بنا کرده اند.
کاش جلوی ذائقه سازی کاذب رسانه ای گرفته شود......
 

پینوشت: رفرنس خبر تصویب قانون در نروژ تو بیشتر خبرگزاری ها و هست. سایت، رویترز، گاردین، بی بی سی، اینسایدر. یه گوگل ساده بکنید یه عالمه سایت میاد براتون.

برچسب ها

ثبت دیدگاه