عرضه ۱.۹میلیارد دلار در سامانه نیما طی یک ماه/ ادامه اصرار دولت بر موضوع پیوستن به FATF
عرضه ۱.۹میلیارد دلار در سامانه نیما طی یک ماه/ ادامه اصرار دولت بر موضوع پیوستن به FATF
رییس‌کل بانک مرکزی گفت: علاوه بر تأمین ارز واکسن‌های مورد نیاز وارداتی از کشور‌های اعلام‌شده قبلی، ارز مورد نیاز خرید واکسن از هند نیز تخصیص یافت.

به گزارش جهت، عبدالناصر همتی در یادداشت اینستاگرامی خود نوشت: سه‌شنبه به‌اتفاق وزرای ذی‌ربط در دومین جلسه مشترک کمیسیون‌های مجمع تشخیص مصلحت درباره مباحث FATF شرکت کردیم، در پاسخ به سؤالاتی که مطرح شد مطالب مهمی از طرف نمایندگان دولت در جلسه درباره ضرورت و اهمیت پیوستن به کنوانسیون‌های مرتبط ارائه شد.

وی با بیان اینکه معاملات حواله‌های ارزی در سامانه نیما در یک ماه گذشته، روان و با ثبات قابل‌توجهی در جریان بوده است گفت: در یک ماه منتهی به سوم اسفند معادل ۱٫۹ میلیارد دلار با میانگین نرخ ۲۳ هزار و ۵۰۰ تومان به‌ازای هر دلار معامله شده است.

همتی افزود: این رقم علاوه بر ارز تأمین‌شده توسط بانک مرکزی و نیز واردات در مقابل صادرات در این مدت بوده است، نکته جالب توجه اینکه همواره عرضه بیش از دو برابر معاملات انجام‌شده در این بازار است.

رییس‌کل بانک مرکزی گفت: میزان تسهیلات پرداخت‌شده توسط سیستم بانکی در ۱۰ ماه امسال به رقم حدود یک‌هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان و همچنین حجم مجموعه سپرده‌ها نیز با ۴۴ درصد رشد نسبت به ابتدای سال در پایان دی ماه به حدود ۳ هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان رسید.

  • منبع خبر : تسنیم