عبور شمار مبتلایان جهانی کرونا از ۱۱۶ میلیون نفر
عبور شمار مبتلایان جهانی کرونا از ۱۱۶ میلیون نفر
طبق آخرین آمار جهانی در شب گذشته با ابتلای ۴۴۶ هزار نفر به ویروس کرونا، مجموع مبتلایان از ۱۱۶ میلیون نفر عبور کرد.

به گزارش جهت، بر اساس آخرین آمار جهانی پایگاه اطلاعاتی “worldometer” تا صبح امروز ۱۱۶ میلیون و ۲۲۲ هزار و ۵۷۸ نفر در جهان به ویروس کرونا ــ کووید۱۹ ــ مبتلا شده‌اند که از این تعداد، ۲میلیون و ۵۸۱ هزار و ۷۵۴ نفر جان خود را از دست داده‌اند.

از مجموع تعداد مبتلایان در جهان، تاکنون ۹۱ میلیون و ۸۹۸ هزار و ۶۲ نفر بهبود یافته و توانسته‌اند این بیماری را شکست دهند.

کشور آمریکا با بیشترین تعداد مبتلایان در جهان با افزایش ۶۸ هزار و ۳۲۱ مبتلا در ۲۴ ساعت گذشته، به مجموع ۲۹ میلیون و ۵۲۶ هزار و ۸۶ نفر رسیده است؛ تاکنون ۵۳۳ هزار و ۶۳۶ آمریکایی مبتلا به کووید۱۹ در این کشور جان خود را از دست داده‌‌اند.

کشور هند پس از آمریکا در رده دوم جهان قرار دارد که با افزایش ۱۶ هزار و ۸۲۴ مبتلا در ۲۴ ساعت گذشته، به مجموع ۱۱ میلیون و ۱۷۳ هزار و ۷۶۱ مبتلا رسیده است؛ در این کشور تاکنون ۱۵۷ هزار و ۵۸۴ نفر جان خود را بر اثر ابتلا به کرونا از دست داده‌اند.

کشور برزیل به‌عنوان سومین کشور جهان با افزایش ۷۴ هزار و ۲۸۵ مبتلا در ۲۴ ساعت گذشته، به مجموع ۱۰ میلیون و ۷۹۶ هزار و ۵۰۶ مبتلا رسیده است؛ تاکنون ۲۶۱ هزار و ۱۸۸ برزیلی جان خود را بر اثر ابتلا به کرونا از دست داده‌‌اند.

کشورهای روسیه، انگلیس، فرانسه، اسپانیا و ایتالیا نیز به‌ترتیب با ۴ میلیون و ۲۹۰ هزار و ۱۳۵، ۴ میلیون و ۲۰۱ هزار و ۳۵۸، ۳ میلیون و ۸۳۵ هزار و ۵۹۵، ۳ میلیون و ۱۴۲ هزار و ۳۵۸ و ۲ میلیون و ۲۹۹ هزار و ۱۱۹ نفر مبتلا در رده‌های چهارم تا هشتم جهان قرار گرفته‌اند.

همچنین کشورهای ترکیه با ۲ میلیون و ۷۴۶ هزار و ۱۵۸ مبتلا و آلمان نیز با ۲ میلیون و ۴۸۴ هزار و ۳۰۶ نفر مبتلا در رده‌های نهم و دهم جهان قرار دارند.

از لحاظ تعداد بهبودیافتگان نیز کشورهای آمریکا، هند و برزیل به‌‌ترتیب با ۲۰ میلیون و ۹۳ هزار و ۴۴۲، ۱۰ میلیون و ۸۳۹ هزار و ۸۹۴ و ۹ میلیون و ۶۳۷ هزار و ۲۰ نفر بهبودیافته در رده‌های اول تا سوم قرار دارند.

جدول زیر آخرین تغییرات تعداد مبتلایان،‌ فوتی‌ها و بهبودیافتگان کرونا در سطح جهان را (مربوط به ۱ ساعت گذشته) نشان می‌دهد:

 

  • منبع خبر : تسنیم