رونمایی از نامزدهای حزب هزارچهره/ باند اصفهانی‌های کارگزاران با چه هدفی نظام را تخریب می‌کند؟
رونمایی از نامزدهای حزب هزارچهره/ باند اصفهانی‌های کارگزاران با چه هدفی نظام را تخریب می‌کند؟
حزب کارگزاران سازندگی به‌صورت هم‌زمان سه نامزد با سه ویژگی متفاوت از هم را برای انتخابات معرفی کرده است، به ادعای مرعشی این حزب فقط می‌خواهد در قدرت باشد.

به گزارش جهت، حزب کارگزاران با سه نامزد از سه اقلیم متفاوت خودش را برای انتخابات آماده می‌کند. جالب‌توجه آن‌که افرادی از جانب این حزب خانوادگی به ستاد انتخاباتی اصلاح‌طلبان معرفی‌شده‌اند که حتی در ویژگی‌های اولیه هیچ شباهتی با یکدیگر ندارند!

از یک‌سو محمدجواد ظریف که سال‌ها چهره دیپلماتیک داشته و سابقه سیاسی و تشکیلاتی او تقریباً صفر است در برابر علی لاریجانی قرار دارد که هیچ ریشه اصلاح طلبانه حداقل تا به امروز نداشته، اما به طرز شگفت‌آوری نامزد یکی از احزاب افراطی اصلاحات است.

نفر سوم نیز چهره مستعد برای انتخابات حزب کارگزاران محسن هاشمی است که دستاوردهای او در هدایت شورای شهر تهران در ۴ سال گذشته؛ تنها تلاش برای عوض کردن نام چند خیابان بوده است. جالب‌توجه آنکه حتی از جهانگیری نیز به‌عنوان نامزد احتمالی کارگزاران در انتخابات نام‌برده‌اند، اما مشخص نیست اصلاح‌طلبان قرار است چگونه از دستاورد او در بر باد دادن سرمایه‌های ارزی کشور در طرح «دلار جهانگیری» دفاع خواهند کرد!

معرفی این تعداد قابل‌توجه از نامزدهای بی‌ارتباط با یکدیگر باعث می‌شود، کارگزاران لقب حزب هزارچهره را بگیرد!

محسن هاشمی در گفت‌وگو با تسنیم و با تشریح تعداد زیاد نامزدهای انتخاباتی حزب مطبوع خود می‌گوید: هم‌اکنون شرایط بیش از ۱۰ نفر از کاندیداهای احتمالی در حزب موردبررسی قرارگرفته که درنهایت بعضی از نامزدها ازجمله من و آقای جهانگیری به‌عنوان پتانسیل‌های اصلی حزب برای کاندیداتوری در انتخابات مطرح شدیم که البته باید با هردوی ما صحبت شود تا ببینیم قصد کاندیداتوری راداریم یا خیر.

هاشمی حتی پایش را فراتر گذاشته و ادعا می‌کند نه‌تنها از درون حزب که تعداد زیادی نامزد نیز در بیرون داریم! رئیس شورای مرکزی کارگزاران ادامه می‌دهد: برخی‌ها هم مثل آقای ظریف، زنگنه و پزشکیان به‌عنوان نامزدهای خارج حزب مطرح شدند که نسبت به آقای ظریف نظرات مثبت‌تر بود ولی نمی‌توان از حالا گفت که نظر قطعی حزب این است. البته پیش‌ازاین مرعشی، لاریجانی را نیز در صف نامزدهای موردبررسی در کارگزاران عنوان کرده بود.

جالب آنکه؛ باوجود حضور اتوبوسی کارگزاران در انتخابات ۱۴۰۰ همچنان طیف اصفهانی‌های این حزب با سیاه نمایی و القاء ناامیدی و استفاده از واژه‌هایی چون «بی‌اختیار بودن دولت» و «دست‌بسته بودن روحانی» با زیرکی هرچه‌تمام‌تر از زیر مسئولیت ۸ سال ناکارآمدی روحانی شانه خالی کنند و حتی پرونده سیاه دولت متبوعشان را سفید کنند.

محمد عطریان‌فر متهم سابق امنیتی و رئیس کنگره کارگزاران به روزنامه آرمان گفته است که از بیرون به دولت فشار می‌آوردند که کار نکند! البته روز گذشته صادق خرازی از درون جبهه اصلاح‌طلبان تندرو، پاسخ این دست سخنان بی‌اساس را داده و می‌گوید: «بی‌عرضگی خودشان را به گردن فشار بیرونی می‌اندازند؛ اگر دولت نتوانسته کار کند از غرور و خودبینی خودش بوده که از همه کار نکشیده است»

محمد عطریان‌فر در مصاحبه با روزنامه آرمان در شرایطی از سنگ انداختن پیش پای دولت از سوی محافل خاص! برای خدمت‌رسانی می‌گوید که، دولت دلارباز روحانی در همین سه سال گذشته با بالا و پایین کردن شبانه قیمت ارز و کالاهای ضروری خود به سدی بزرگ در راه زندگی و زیست عادی مردم تبدیل‌شده است.

دولت مطلوب حزب کارگزاران، همین دولت اشرافی روی کار است که هاشمی نطفه آن را گذاشت و خاتمی و روحانی آن را پرورش دادند. رانت‌های داده‌شده به انبوه متهمانی که هم اکنون در دادگاه هستند و بسیاری دیگر که یا اعدام و یا به حبس‌های طولانی مدت محکوم شدند، سندی جالب‌توجه در تأیید آن است.

رئیس باند اصفهانی‌ها در حزب کارگزاران مدعی شده، برخی پول‌دارند و جلوی دولت را گرفته! و مردم دچار زحمت شده‌اند. شاید لازم باشد ایشان توضیح دهد که این دولت؛ دقیقاً قرار بوده چه‌کاری را انجام دهد که متوقف مانده یا جلوی آن گرفته‌شده است؟ و چرا گروه اشرافی کارگزاران شب انتخابات بازهم یاد مردم افتاده است؟

عطریان فر فراموش کرده که در دفاع از زندگی اشرافی خانواده هاشمی گفته بود: اگر هاشمی روز عاشورا به لتیان یا کیش می‌رود یا سوار چنان ماشینی می‌شود، ابایی ندارد. می‌گوید بگذار مردم ما را ببینند! کسانی که به همین سادگی به خودشان اجازه می‌دهند که با فراهم کردن شرایط زندگی خاص روی اعصاب مردم رژه بروند، اصولاً معیشت و زندگی محرومان و مستضعفان درجه‌ای از اعتبار برایشان ندارد.

عطریان فر احتمالاً هنوز یادش مانده که حسین رسام تهیه‌کننده فعلی رسانه‌های ضدانقلاب ۵ سال زیر پای امثال او نشست و اطلاعات جمع کرد تا به سفارت انگلستان بفروشد. کسانی که وطنشان را می‌فروشند؛ در کنارش مردم آن را نیز فروخته‌اند. این نمایش و بازی درآوردن‌ها برای شب انتخابات کمی مصنوعی است!

  • منبع خبر : مشرق