رضایی: درباره FATF منتظر پاسخ دولت به سؤالات مجمع تشخیص هستیم
رضایی: درباره FATF منتظر پاسخ دولت به سؤالات مجمع تشخیص هستیم
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: یکی از وزار گفته بود لوایح اف ای تی اف را تصویب کنید تا ما به آن بپیوندیم و تحریم‌ها برداشته شود، اما هنوز ابهام وجود دارد و ما منتظر هستیم. احتمالا آخرین جلسه بررسی این موضوع در مجمع تشخیص مصلحت نیز در فروردین ماه سال آینده برگزار خواهد شد.

به گزارش جهت، محسن رضایی امروز در یک نشست خبری که به مناسبت سالروز تأسیس مجمع تشخیص مصلحت نظام برگزار شد، گفت: ما در دهه اول انقلاب بیشتر به مسائل سیاسی، دفاعی و زیربنا‌ها پرداختیم، اما چشم‌انداز فرهنگی نداشتیم.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت گفت: فضا در گام اول انقلاب بیشتر سیاسی بود، اما در گام دوم نیاز به جمهوری دوم داریم و مسائل اقتصادی و فرهنگی باید در اولویت اقدامات مسئولان قرار بگیرد. بدون این دو کار‌ها ابتر خواهد شد.

وی افزود: دهه پنجم از این نظر بسیار مهم است و دولت آینده اولین دولت گام دوم انقلاب است. برنامه‌های هفتم توسعه خواهد بود؛ بنابراین مسئله بسیار مهم است و از رسانه‌ها تقاضا داریم به ما در مجمع تشخیص و ودولت کمک کنید.
رضایی با اشاره به اینکه بازی با سرمایه‌های مردم در بورس به چه ارتباط دارد؟ گفت: مگر نه اینکه دولت بنا بود مشکلات مردم را حل کند. دولت چه برنامه‌ای داده که جلوی آن را گرفتند.
دبیر مجمع تشخیص مصلحت درباره اف‌ای تی اف گفت: هیچ کس از دولت و مجلس نخواسته که مجمع تشخیص به آن بپیوندند. اینجا بحث دولایحه یا دو توصیه از ۴۱ توصیه اف‌ای تی اف مطرح است. یکی پالرمو و سی اف تی است که در حال بررسی قرار دارد. از یک سو تحریم‌ها در سال ۹۷ آن را به تعویق انداخت. از سویی سوال دوم برای مجمع این است که کلمه‌ای به نام «گام بعدی» در آن ذکر شده است. در این باره بسیار از دولت و مجلس گذشته سوال کردیم. تاکنون هم در ابهام قرار دارد.
وی ادامه داد: یکی از وزار گفته بود لوایح اف ای تی اف را تصویب کنید تا ما به آن بپیوندیم و تحریم‌ها برداشته شود، اما هنوز ابهام وجود دارد و ما منتظر هستیم. احتمالا آخرین جلسه بررسی این موضوع در مجمع تشخیص مصلحت نیز در فروردین ماه سال آینده برگزار خواهد شد.
  • منبع خبر : تسنیم