رئیسی بیاید، اجماع حداکثری شکل می‌گیرد/ادعای شروط قالیباف برای کاندیداتوری صحت ندارد
رئیسی بیاید، اجماع حداکثری شکل می‌گیرد/ادعای شروط قالیباف برای کاندیداتوری صحت ندارد
کاندیداتوری یک چهره کاریزماتیک بر مشارکت اثر مثبت دارد گفت: اگر‌ آقای رئیسی در انتخابات حضور یابد قاعدتا امکان شکل‌گیری اجماع حداکثری وجود دارد.

به گزارش جهت، روزنامه فرهیختگان گفت‌وگویی با مهدی چمران، عضو شورای ائتلاف و فعال سیاسی اصولگرا انجام داده است که مختصری از صحبت های مهم آن در ادامه می‌آید.

چمران بیان داشت: گفتمان جبهه انقلاب برای انتخابات بستگی به کاندیدای نهایی دارد. در ارتباط با انتخابات ریاست‌ جمهوری گفت‌وگوها و نشست‌ها فراوان بوده ولی هنوز به نتیجه خاصی نرسیده‌ایم.

وی ادامه داد: البته ممکن است ملاقات‌ها و دیدارهایی به‌صورت شخصی بوده باشد اما تاکنون دیدار رسمی نبوده است. احتمالا این موضوع تا زمان نام‌نویسی هم مشخص نمی‌شود.

عضو شورای ائتلاف فرمود: مطالعات و تحلیل‌های زیادی در ارتباط با اینکه مهم‌ترین گفتمانی که باید در جبهه انقلاب برای انتخابات شکل بگیرد چه باید باشد شده است، منتها بستگی به این دارد که چه فردی برای ریاست ‌جمهوری به میدان بیاید.بر اساس افراد قاعدتا گفتمان هم شکل می‌گیرد و درواقع گفتمان به افراد هم بستگی دارد.

مردم ناراحت هستند اما با کنار کشیدن وضعیت کشور درست نمی‌شود

وی در ادامه اظهار کرد: در اینکه مردم ناراحت هستند، شکی نیست و هرچه می‌گذرد به‌جای اینکه وضعیت را بهتر کنند، بدتر می‌شود.ممکن است به‌خاطر شرایط بد اقتصادی، میزان حضور آنها در انتخابات به سمت مشارکت کم برود، به‌ویژه که با شرایط کرونا اوضاع به وخامت بدی رسیده است.افراد ناراضی تعداد اندکی نیستند و باید تفهیم شوند که با کنار کشیدن وضعیت کشور درست نمی‌شود.اگر آنها به‌دنبال تغییر و تحول هستند، باید با رای هوشمندانه در انتخابات مشارکت کنند.

رهبر انقلاب رئیسی را از حضور در انتخابات نهی نکرده‌اند/ اجماع حداکثری با حضور ‌‌رئیسی

درباره این مطلب که برخی موضوع نهی رهبری درباره جناب رئیسی را مطرح کرده‌اند باید بگویم می‌دانم که چنین نهی‌ای از سوی رهبری نبوده است.اگر‌ آقای رئیسی در انتخابات حضور یابد قاعدتا امکان شکل‌گیری اجماع حداکثری وجود دارد و اگر‌ رئیسی یا‌ قالیباف بیایند، روی این دونفر اجماع بیشتری شکل خواهد گرفت.

کاندیداتوری یک چهره کاریزماتیک بر مشارکت اثر مثبت دارد

این فعال سیاسی افزود: شخصیت و جایگاه کسی که کاندیدا و انتخاب می‌شود و همه تصمیم می‌گیرند از او حمایت کنند، مهم است و باید یک شخصیت کاریزماتیک باشد که مشارکت افزایش یابد.امیدوارم بیش از آنچه انتظار داریم شرایط مساعد و خوبی در مشارکت به‌وجود ‌آید. البته برخلاف سال ۹۶، ۱۶ میلیون رای این‌بار کم است و باید بیشتر باشد و این میزان حداقل است.