دولت نمی‌تواند هم لیبرال فکر کند هم به دنبال خنثی‌سازی تحریم باشد
دولت نمی‌تواند هم لیبرال فکر کند هم به دنبال خنثی‌سازی تحریم باشد
ابوالفضل ظهره وند با اشاره به لزوم بازگشت به ارزش‌های انقلاب گفت: دولت نمی‌تواند به‌ صورت لیبرال فکر و عمل کند و هم‌زمان نیز به دنبال خنثی‌سازی تحریم باشد.

ابوالفضل ظهره وند، سفیر سابق ایران در افغانستان و ایتالیا و کارشناس مسائل بین‌الملل در گفت‌وگو با جهت درباره ضرورت ایستادگی دولت و تغییر رویکرد آن در مقابله با تحریم‌ها، اظهار داشت: دولت برای تبدیل تحریم به فرصت که مسیری صحیح و کارساز برای خنثی‌سازی نهایی تحریم است، باید بتواند به روش‌های ابداعی و ابتکاری متوسل شود و از تحریم‌ها استقبال کند. دولت نمی‌تواند به‌صورت لیبرال فکر و عمل کند و هم‌زمان نیز به دنبال خنثی‌سازی تحریم باشد.

کارشناس مسائل بین‌الملل تصریح کرد: دولت باید به زمین بازی جمهوری اسلامی ایران یعنی همان ارزش‌ها و اصول و تفکر انقلابی برگردد و آن را در دستور کار قرار بدهد. در تجربه هشت سال دفاع مقدس، کشور گرچه در شرایط سخت تحریم و جنگ و مسائل آن قرار داشت اما با این‌حال پیروز میدان ما بودیم نه تمام کشورهایی که در مقابل ایران قرارگرفته بودند و از رساندن هرگونه کمکی به دشمن بعثی دریغ نمی‌کردند.

ابوالفضل ظهره وند معتقد است: بنابراین در چنین شرایطی، راهکار این است که ما تحریم را برای خودمان یک فرصت تلقی و سیاست‌ها و اقدامات و برنامه‌های کشور را متناسب با آن پیگیری کنیم. ضروری است شیوه حکمرانی و دولت داری و اداره کشور در ترازی که بایسته‌های انقلاب ایجاب می‌کند، چارچوب‌بندی شود.

وی همچنین اظهار کرد: اقدامات دولت باید در راستای همان اصول و استانداردهایی باشد که شایسته و بایسته انقلاب است و همواره بر آن تأکید می‌کند. اگر کشورمان چنین اقداماتی را همانند دیگر گام‌هایی که تاکنون در نظر گرفته و وجهه الهام بخشی برای دیگر ملت‌ها و کشورها مانند گروه‌های مقاومت داشته، پیگیری کند قطعاً الگوی خوبی برای آنان در مواجهه با تحریم‌های غرب و آمریکا خواهد بود. اتفاقاً همین موضوع می‌تواند به فرصتی برای شکستن اهرمی شود که غربی‌ها همواره تلاش دارند از آن به‌ناحق علیه کشورها بهره ببرند.