آمار مبتلایان به کرونا از ۹۹ میلیون نفر گذشت
آمار مبتلایان به کرونا از ۹۹ میلیون نفر گذشت
طبق آخرین آمار جهانی در شب گذشته ۶۷۹هزار و ۲۶۱ نفر در سراسر جهان به ویروس کرونا ـ کووید۱۹ ـ مبتلا شده‌اند؛ مجموع مبتلایان جهانی به ۹۹میلیون نفر رسیده است.

به گزارش جهت،بر اساس آخرین آمار جهانی پایگاه اطلاعاتی “worldometer” تا صبح امروز ۹۹میلیون و ۳۲۹ هزار و ۲۸۸ نفر در جهان به ویروس کرونا ــ کووید۱۹ ــ مبتلا شده‌اند که از این تعداد، ۲میلیون و ۱۳۰ هزار و ۴۲۲ نفر جان خود را از دست داده‌اند.

از مجموع تعداد مبتلایان در جهان، تاکنون ۷۱میلیون و ۳۸۳ هزار و ۲۰۶ نفر بهبود یافته و توانسته‌اند این بیماری را شکست دهند.

کشور آمریکا با بیشترین تعداد مبتلایان در جهان با افزایش ۱۷۲ هزار و ۹۱۳ مبتلا در ۲۴ ساعت گذشته، به مجموع ۲۵میلیون و ۵۶۶ هزار و ۷۸۹ نفر رسیده است؛ تاکنون ۴۲۷ هزار و ۶۳۵ آمریکایی مبتلا به کووید۱۹ در این کشور جان خود را از دست داده‌‌اند.

کشور هند پس از آمریکا در رده دوم جهان قرار دارد که با افزایش ۱۴ هزار و ۸۹۱ مبتلا در ۲۴ ساعت گذشته، به مجموع ۱۰میلیون و ۶۵۵ هزار و ۴۳۵ مبتلا رسیده است؛ در این کشور تعداد ۱۵۳ هزار و ۳۷۶ نفر جان خود را بر اثر ابتلا به کرونا از دست داده‌اند.

کشور برزیل به‌ عنوان سومین کشور جهان با افزایش ۶۱ هزار و ۱۲۱ مبتلا در ۲۴ ساعت گذشته، به مجموع ۸میلیون و ۸۱۶ هزار و ۲۵۴ نفر رسیده است؛ تاکنون ۲۱۶ هزار و ۴۷۵ برزیلی جان خود را بر اثر ابتلا به کرونا از دست داده‌ است.

کشورهای روسیه، انگلیس، فرانسه، اسپانیا و ایتالیا نیز به‌ترتیب با ۳میلیون و ۶۹۸ هزار و ۲۷۳، ۳میلیون و ۶۱۷ هزار و ۴۵۹، ۳میلیون و ۳۵ هزار و ۱۸۱، ۲میلیون و ۶۰۳ هزار و ۴۷۲ و ۲میلیون و ۴۵۵ هزار و ۱۸۵ نفر مبتلا در رده‌های چهارم تا هشتم جهان قرار گرفته‌اند.

همچنین کشورهای ترکیه با ۲میلیون و ۴۲۴ هزار و ۳۲۸ مبتلا و آلمان نیز با ۲میلیون و ۱۳۷ هزار و ۶۸۹ نفر مبتلا در رده‌های نهم و دهم جهان قرار دارند.

از لحاظ تعداد بهبود یافتگان نیز کشورهای آمریکا، هند و برزیل به‌‌ترتیب با ۱۵میلیون و ۳۳۰ هزار و ۹۴۹، ۱۰میلیون و ۳۱۶ هزار و ۷۸۶ و ۷میلیون و ۶۲۸ هزار و ۴۳۸ نفر بهبودیافته در رده‌های اول تا سوم قرار دارند.

جدول زیر آخرین تغییرات تعداد مبتلایان،‌ فوتی‌ها و بهبود یافتگان کرونا در سطح جهان را (مربوط به ۱ ساعت گذشته) نشان می‌دهد:

  • منبع خبر : تسنیم